O nas

Plantacja

   Jagodowa Osada to plantacja borówki amerykańskiej, która powstała w 2011 roku z miłości do natury i chęci dostarczenia klientom owocu najwyższej jakości.
   Jako małe, rodzinne przedsiębiorstwo koncentrujemy się na obsłudze lokalnego rynku i konsekwentnie promujemy własną markę. Borówki z Jagodowej Osady to gwarancja świeżości i smaku.

   Pięć odmian borówek: Bluecrop, Nelson, Patriot, Bluejay i Berkeley zostało posadzonych w otoczeniu pięknego, sosnowego lasu na kwaśnej i lekkiej ziemi. Siedem tysięcy krzewów, na powierzchni 3 ha, podlewanych jest za pomocą systemu kropelkowego. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, nawożenie i zapylanie prowadzone są w zgodzie z naturą.

Jagodowa Osada AD 2018

Sukces nie jest celem a skutkiem...

   Dzięki staraniom zespołu ludzi czuwających nad uprawą oraz zbiorami owoców na naszej plantacji, mamy przyjemność pochwalić się coraz bardziej rosnącą popularnością na lokalnym rynku. Promowanie własnej marki, pozwoliło nam zwiększyć w sposób znaczący sprzedaż prosto z krzaka do klienta końcowego. Coraz więcej osób odwiedza naszą plantację osobiście, aby móc nabyć na miejscu świeże owoce, pyszne dżemy oraz zdrowe soki tłoczone na hydroprasie w naszej manufakturze.

   Wszelkie czynności agrotechniczne są nieinwazyjne dla środowiska naturalnego, o czym świadczyć może obecność na plantacji naszej własnej pasieki. Od lat korzystaliśmy z usług pobliskich pszczelarzy w celu zapylania kwiatów. W tej chwili oprócz korzyści z pracy jaką wykonują nasze pszczoły, mogliśmy poszerzyć wachlarz produktów, również o ekologiczny miód borówkowy własnej produkcji. Zdrowe i mocne pszczele rodziny świadczą o czystości biotopu w którym się znajdują oraz o właściwie i ekologicznie stosowanych metodach uprawy.

   W ostatnich latach odbiorcy docenili rozbudowaną przez nas infrastrukturę oraz jakość dostarczanych przez nas owoców, co przełożyło się na możliwość eksportu na najbardziej wymagające rynki na świecie. Nasze borówki dojeżdzały do sąsiednich krajów takich jak Niemcy oraz Czechy, odbywały również dłuższe wycieczki do Danii. Najepsze z nich jednak dolatywały liniami Fly Emirates do tak egzotycznych krajów jak Bahrajn, Dubaj oraz Hong Kong, zachowując swoją świeżość oraz powiew opolskich borów sosnowych.

Dziękujemy naszym klientom oraz zapraszamy na plantację!

Zespół Jagodowej Osady – z miłości do natury!

  • Data aktualizacji: 2021-01-12 16:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 179 008